DSC_1636i_edited_edited.jpg

?

Biz
Kimiz

 Savunma sanayiimiz ve üniversiteler arasındaki iş birliğine katkı sağlamayı hedef edinen Savunma Teknolojileri Kulübü (SAVTEK), İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencileri tarafından 2008 yılında kurulmuştur.

 Kulübümüz, her yıl ülkemizin savunma sanayii kurum ve kuruluşlarını ziyaret ederek öğrencilere bilgi ve birikimlerini aktarmak üzere üniversitemize davet etmektedir. Kurulduğu yıldan itibaren önemli projelere imza atan İTÜ SAVTEK, bünyesindeki üyelere birçok fırsat sağlıyor.

Amacımız

   >  Öğrencileri savunma teknolojileri konusunda bilgilendirip, onlara yerli ve yabancı savunma sanayiini tanıtarak İTÜ'de savunma sanayiini ve teknolojik gelişmeleri takip edecek ve bunlara katkıda bulunacak bilinçli bir öğrenci topluluğu oluşturmak.

   >  Savunma sanayiinin faaliyetleri ve ihtiyaçları ile ilgili sempozyumlar, seminerler, konferanslar düzenlemek; bu etkinliklerde savunma sanayiinin ihtiyaçlarını tartışmak ve çözüm sunmak.

   >  Savunma sanayiinde çalışmış veya çalışmakta olan kişilerle söyleşiler yaparak onların bilgi ve birikimlerini öğrencilere aktarmak.

   >  Savunma sanayii kuruluşları ile İTÜ öğrencileri arasındaki ilişkiyi güçlendirmek ve ortak projeler yaratmak.

network.png

Network

Savunma sanayii kurum ve kuruluşları ile iletişim içerisinde olan SAVTEK ile aradığın bağlantıları edinme şansına sahip olabilirsin.

organization.png

Organizasyon Deneyimi

STG gibi bir etkinliğin düzenlenmesinde rol alarak kurumsal hayatı, finansal işleyişi ve kriz yönetimini deneyimleyebilirsin.

information (1).png

Sektör Bilgisi

Savunma sanayii ve teknolojileri hakkında birçok bilgi edinebileceğin eğitimler, konferanslar ve söyleşilere katılabilirsin.

united.png

Ekip Çalışması ve Dostluk

SAVTEK'te geçireceğin yıllar sana harika dostluklar kazandıracak.

internship.png

Staj İmkânı

SAVTEK sayesinde edindiğin bağlantılar sana hiç beklemediğin bir anda staj imkanı sunabilir!

club.png

Kulüp Kültürü

Üniversite kulübü nedir? Sana ne katabilir ve sen kulübe ne katabilirsin? Köklü bir kulüp olan SAVTEK tüm bunları öğrenmek için doğru yerlerden birisidir.