top of page
DSC_1636i_edited_edited.jpg

?

Biz
Kimiz

 Savunma sanayiimiz ve üniversiteler arasındaki iş birliğine katkı sağlamayı hedef edinen Savunma Teknolojileri Kulübü (SAVTEK), İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencileri tarafından 2008 yılında kurulmuştur.

 Kulübümüz, her yıl ülkemizin savunma sanayii kurum ve kuruluşlarını ziyaret ederek öğrencilere bilgi ve birikimlerini aktarmak üzere üniversitemize davet etmektedir. Kurulduğu yıldan itibaren önemli projelere imza atan İTÜ SAVTEK, bünyesindeki üyelere birçok fırsat sağlıyor.

Amacımız

   >  Öğrencileri savunma teknolojileri konusunda bilgilendirip, onlara yerli ve yabancı savunma sanayiini tanıtarak İTÜ'de savunma sanayiini ve teknolojik gelişmeleri takip edecek ve bunlara katkıda bulunacak bilinçli bir öğrenci topluluğu oluşturmak.

   >  Savunma sanayiinin faaliyetleri ve ihtiyaçları ile ilgili sempozyumlar, seminerler, konferanslar düzenlemek; bu etkinliklerde savunma sanayiinin ihtiyaçlarını tartışmak ve çözüm sunmak.

   >  Savunma sanayiinde çalışmış veya çalışmakta olan kişilerle söyleşiler yaparak onların bilgi ve birikimlerini öğrencilere aktarmak.

   >  Savunma sanayii kuruluşları ile İTÜ öğrencileri arasındaki ilişkiyi güçlendirmek ve ortak projeler yaratmak.

SAVTEK'te 
Seni Neler
Bekliyor?

SAVTEK, belirlediği hedefler doğrultusunda  sunumlar, teknik geziler, seminerler ve düzenli toplantılar gerçekleştirmekte ve bu çalışmalarını geliştirerek sürdürmeyi planlamaktadır. 

Sosyal Etkinlikler

 Kulübümüz yeni üyelerini tanımak, üyeler arasındaki bağı güçlendirmek ve birlikte eğlenmek amacıyla her yıl poligon ve tanışma toplantıları gibi birçok etkinlik düzenliyor.

Savunma Teknolojileri Günleri (STG)

 Kulübümüzün en büyük etkinliği olan STG, her yıl savunma sanayii kurum ve kuruluşlarıyla üniversite öğrencilerini bir araya getiriyor.

Konferanslar

 Kulübümüz yıl içerisinde üyelerinin ilgi duyduğu birçok farklı alana yönelik konferanslar ve söyleşiler düzenliyor. 

Teknik Geziler

 SAVTEK; her yıl SSB, ASELSAN, TAI, HAVELSAN, ROKETSAN, TUSAŞ gibi savunma sanayii kurum ve kuruluşlarını gezdiğimiz, yaklaşık bir hafta süren Ankara Gezisi'ni düzenliyor. 

Egitimler ve Workshoplar

 SAVTEK; kulüp üyelerinden gelen isteğe göre eğitimler ve workshoplar düzenliyor. Simularge, Ansys, CV Hazırlama ve Mülakat Teknikleri gibi eğitimler şu ana dek düzenlediğimiz eğitimlerden bazıları.

KOMİTELERİMİZ

Stg beyaz loog_edited.png

STG Komitesi

İmza etkinliğimiz olan Savunma Teknolojileri Günleri’nin düzenlenmesinden bizler sorumluyuz. Savunma şirketi sponsorlarımızın yanı sıra hizmet sponsorlarımızla da bu komitede bire bir iletişime geçebilirsiniz. 

 

2022’de 15 savunma sanayii, 7 hizmet , 9 medya sponsorumuz ve yaklaşık 3500 katılımcımızla beraber İTÜ’deki en büyük kulüp etkinliklerinden birini STG Komitemizle beraber düzenledik. Organizasyon konusunda gelişmek ve iş hayatına üniversiteden adım atmak isteyen arkadaşlarımızı komitemize bekliyoruz.

graphic-designer-3635148-3041094.webp

Tanıtım & Tasarım Komitesi

Kulüpte yapılan her türlü faaliyetin tanıtımından ve bu süreçteki tasarımlardan biz sorumluyuz. Sosyal medya , tasarım, video edit  ve fotoğraf olmak üzere dört farklı ekiple çalışmaktayız...  (@Instagram)

Sosyal mecralarla ilgilenmekten hoşlanan, grafik tasarıma ilgisi olan, video editlemeyi seven, fotoğraf çekmekle uğraşan kişiler bu komiteye katılabilir.

 

Yaratıcılığına inanan, kendine güvenen ve sorumluluk sahibi herkesi komitemize almaktan mutluluk duyarız.

toppng.com-training-png-1000x563.png

Eğitim & Konferans Komitesi

Yıl boyunca kulüp tarafından düzenlenecek olan konferans ve panel gibi etkinliklerin organizasyonlarıyla ilgileniyoruz. Bu organizasyonlarda, savunma sanayii hakkında konuşma ve  sunum yapacak olan, alanında uzman kişileri okulumuza davet ediyoruz.

 

Komite olarak; konferans konuları, tarih ve mekânın belirlenmesi, mekanın konferansa hazır hâle getirilmesi, konferans için okuldan gerekli izinlerin alınması, konuşmacılara sorulacak soruların hazırlanması,  dinleyicilere etkinlik esnasında sunulacak olan ikram ve hediyelerin  hazırlanmasından sorumluyuz.

content-writing-n.png

Blog & Dergi Komitesi

Komite olarak kulüp bünyesindeki üyelerle savunma sanayii alanında üyelerin kendilerini geliştirebileceği faaliyetler yürütmekteyiz. Bu kapsamda savunma sanayii hakkında yazılar yazmaktayız ve bunları internet sitemizde paylaşmaktayız.

 

2021-2022 döneminde 22 yazı paylaştık ve devam etmekteyiz. İlerleyen süreçte savunma sanayii alanında daha farklı yayın projeleri yapmayı planlamaktayız. Kendini savunma sanayii alanında geliştirmek isteyen ve öğrencilik yıllarında bu işlere vakit ayırmaya hazır kişileri ekibimize bekliyoruz.

trips-new2.png

Teknik Gezi & Sosyal Etkinlik Komitesi

İmza etkinliğimiz olan Savunma Teknolojileri Günleri’nin düzenlenmesinden bizler sorumluyuz. Savunma şirketi sponsorlarımızın yanı sıra hizmet sponsorlarımızla da bu komitede bire bir iletişime geçebilirsiniz. 

 

2022’de 15 savunma sanayii, 7 hizmet , 9 medya sponsorumuz ve yaklaşık 3500 katılımcımızla beraber İTÜ’deki en büyük kulüp etkinliklerinden birini STG Komitemizle beraber düzenledik. Organizasyon konusunda gelişmek ve iş hayatına üniversiteden adım atmak isteyen arkadaşlarımızı komitemize bekliyoruz.

bottom of page